Wroclaw Technology

5/5

Ülke :

Polonya

Eğitim Türü :

Üniversite

Üniversite Hakkında

Wroclaw University of Science and Technology, Polonya’nın önde gelen bilimsel eğitim merkezidir. 1945 yılında kurulan üniversite, kurulduğu zamandan itibaren teknik eğitimin önemli bir merkezi olmuştur. Dünya standartlarında, modern binalarda eğitim sunan üniversitenin Jelenia Gora, Legnica ve Walbrzych adında 3 kampüsü bulunmaktadır. Modern kütüphaneler, laboratuvarlar, internet erişimi, interaktif derslikler üniversitenin sahip olduğu özellikler arasında bulunmaktadır. Sahip olduğu kampüs standartları ile üniversite, dünyanın en güzel üniversiteleri sıralamasında ilk 15’te yer almıştır.

Wroclaw University of Science and Technology, 28,815 lisans ve yüksek lisans öğrencisi ve 854 doktora öğrencisine sahiptir. Dünyanın pek çok yerinden öğrencilerinde teknik eğitim için tercih ettiği üniversite, 16 fakülteye sahiptir ve bilinen bir çok mühendislik ve bilim departmanlarını da bünyesinde barındırmaktadır.

Wroclaw University of Science and Technology, bulunduğu bölgenin en büyük teknik enstitüsü olarak, çağdaş bilim ve ekonominin zorluklarına yönelik araştırma geliştirme faaliyetleri yürütmektedir. Üniversite 26 bilim dalında 400’den fazla araştırma konusuna sahiptir. Araştırmaların bazıları ulusal ve uluslararası enstitüler ve firmalar iş birliği ile yapılmaktadır. Bu firmalar arasında CERN, European Space Agency, Microsoft ve Siemens gibi dünyanın en büyük şirketleri de yer almaktadır.

Bugün, Polonya’daki en iyi ve en prestijli teknik üniversitelerden biri olan Wroclaw University of Science and Technology, QS World University Rankings 2017’de mühendislik ve teknoloji alanında dünyada 292. olarak gösterilmiştir. EECA sıralamasında ise dünya üniversiteleri arasında %1’lik kısımda yer almıştır. Ayrıca 2012 yılında Computerworld Magazine USA tarafından Bilgi Teknolojileri alanında en iyi teknik üniversiteler ve en yenilikçi üniversiteler arasında 1. sırada gösterilmiştir.