Vizja University

5/5

Ülke :

Polonya

Eğitim Türü :

Üniversite

Üniversite Hakkında

Vizja Üniversitesi (University of Economics and Human Sciences of Warsaw) 2001 yılında kurulmuş olup merkez kampüsü 2003 yılında kurulmuştur. Rektörlük, tüm fakültelerin dekanlıkları, kütüphane, okuma salonu, Lisansüstü Eğitim fakültesi, öğrenci işleri daire başkanlığı, işe alım bürosu, burslar ofisi, bilgi teknolojileri bölümü, bilimsel araştırmalar yapmak için dizayn edilmiş laboratuvarlar merkez ofisinde bir arada bulunmaktadır. Bununla birlikte kampüs içerisinde; 530 kişilik ana konferans salonu, her biri 260 kişilik olan 2 ay salon, 70 – 100 kişilik didaktik oda ve atölye çalışma odaları bulunmaktadır.

Vizja Üniversitesi Al. John Paul II ve Okopowa caddesi üzerinde sakin bir ortamda kendi avlusu, otoparkı bulunan toplu taşıma araçlarına kolay erişimi olan bir lokasyondadır.  Okulun resmi websitesi için tıklayın.

izja Üniversite’sine başvuru için lise mezunu olmanız yeterlidir ve Türkiye’de sınava girip üniversite kazanma şartı aranmamaktadır. Üniversiteye başvuru yapabilmeniz için gerekli belgeler;

 • Pasaport Kopyası
 • Lise Diploma (yoksa geçici mezuniyet belgesi, yoksa mezun olacağına dair yazı)
 • Transkript
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi : Min. B2 seviyesi gerekmektedir. Geçerli olan sertifikalar ;
  • TOEFL, TOEIC, IELTS, FCE, ESOL, IESOL, SET, EBC, EOS, LCCI, CAE, CPE, BEC, CEIBT, CELS, ELP.
  • IELTS= 6.0, TOEIC =700, TOELF=IBT 87
  • Şartlı kabul: Eğer öğrencinin IELTS= 5.0, TOEIC =550, TOELF=IBT 63. Skorları varsa şartlı olarak kabul edilebilir ve 1 sene içerisinde istenen skoru üniversiteye teslim etmesi gerekir.
  • Öğrencinin yukarıda belirtilen sertifikaları yoksa, Polonya’ya vardığında Vizja Üniversitesi’nin sınavına 50 Eur karşılığında girebilir.

Türk vatandaşıysanız; Polonya’ da Avrupalı öğrenci statüsünde değil, yabancı öğrenci statüsünde bir eğitim ücretlendirmeye tabi tutulursunuz. Ancak Vizja Üniversitesi Türk öğrencileri ile Polonyalı öğrencilere aynı fiyat sıkalasını uygulamaktadır. Örneğin; Bilgisayar Mühendisliği Bölümü diğer üniversitelerde; 3.500 – 4.000 EUR iken bu okulda 2.600 EUR’dur. Bununla birlikte eğitim dilinizi İngilizce olarak seçebilmektesiniz.