EUROPOL YURTDIŞI EĞİTİM & DİL OKULU dil öğrenme ve başka ülkelerdeki kültürel yapının daha yakından tanınması için çalışmalarda bulunan bir yurtdışı eğitim ve danışmanlık firmasıdır.Öğrencilerin yetenekleri, yabancı dil bilgisi ve isteklerine yönelik programlarda danışmanlık sağlayan ve onların kendileri için en uygun eğitim ve çalışma programlarını almalarını ilke edinen EUROPOL, bu konuda yurtdışında çok sayıda okul ve kurumla ortak çalışmalar yapmaktadır.

Dil eğitimine önem veren ve bu işi profesyonel çalışanları ve anlaşmalı olduğu alanında uzman kurumlarla yapan EUROPOL, yurtdışında dil okulları ile de sürekli irtibat halindedir. İngiltere, Malta, Kanada, ABD gibi İngilizce konuşulan ülkelerin yanı sıra; Almanya, Fransa, Rusya, İsviçre, İtalya gibi de hem dil öğrenilebilen, hem de üniversitelerin yaz stajlarının yapılabildiği birçok ülkedeki okullarla ortak çalışma halindedir.
Danışmanlık şirketimiz, danışmanlık yaparken mevcut bu okulların belirli dönemlerdeki indirim ve fırsatlarından öğrencilerinin faydalanmasını ve haberdar olmasını sağlar. Sözü geçen bu okulların kaliteli eğitim sunduğunun ve profesyonel kişilerce eğitim verildiğinin bir göstergesi olan FELTOM onaylı olması konusunda da özen göstermektedir.
Kurumumuzda aynı zamanda üniversite ve lise değişim programları, yaz okulları, yaz kampları, öğretmen programları, yüksek lisans programı olan MBA,staj programları, hem okuyup hem çalışma fırsatı sağlayan bir program olan Work and Study, vize danışmanlığı gibi birçok alanda danışmanlık hizmeti verilmektedir.
EUROPOL kendi bünyesi altında özel olarak düzenlenmiş sınıflarımızda öğrencilerimize yurtdışına gitmeden  yabancı dil eğitimi ile (FRANSIZCA , RUSCA , KORECE , ÇİNCE , ALMANCA , İSPANYOLCA , İTALYANCA , LEHÇE , JAPONCA , ) eğitimi vermektedir . Sınıflarımız ayrıcalıklı olup , maksimum sınıf kapasitesi 10 kişiliktir . Ferah bir eğitim öğrenim alanı kurumumuz için en önemli faktördür . Uzman öğretmen kadromuz ile sizlere hizmet etmek EUROPOL ‘ ün en önemli vizyonudur.
Ayrıca EUROPOL , yabancı öğrencilere TÜRKÇE eğitimi sunmaktadır . Farklı ülkelerden gelmiş olan öğrenciler kurumumuzda TÖMER alabilmektedir . 1 yıllık kurs ücreti en alt seviyeden belirlenmiş olup öğrencilerin bütçesini aşmayacak şekilde tasarlanmıştır .
Son olarak, EUROPOL aynı zamanda eğitim sektöründe kalite ve güvenirliliğin kalıcı olmasını amaçlayan UED (Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği) üyesidir. Bu derneğin amacı ise, EUROPOL ve diğerleri gibi yurtdışı eğitim danışmanlık şirketlerinin güvenirliliğini korumaktır. Şirketimizin böyle bir künyeye sahip olması ise sicilinin temiz, 1 yıllık geçmişi olmasına rağmende  de güvenilir bir firma olması anlamına gelmektedir.Hedefimizde EUROPOL BUSİNESS AND MANAGEMENT UNIVERSITY OF WARSAW bulunmaktadır . Böyle bir vizyon ve misyon ancak , EUROPOL AİLESİNDE BULUNMAKTADIR .